Platinum Seed tworzy zespół doświadczonych ekspertów, praktyków biznesowych z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowanych analityków, których wspólnym celem jest rozwijanie nowych przedsięwzięć i obiecujących pomysłów.

Nasze doświadczenie wynieśliśmy z pracy w największych firmach z sektora TMT, doradztwa finansowego i transakcyjnego, funduszy typu Private Equity/Venture Capital oraz bankowości inwestycyjnej.

Anna Szałapska-Kowalik

Prezes Zarządu

Anna Szałapska-Kowalik Anna ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w świecie finansów. Od 2009 roku prowadzi własną firmę doradczą w zakresie księgowości i podatków. Doradzała zarówno funduszom inwestycyjnym jak i mniejszym spółkom, start-upom, dopiero zakładającym działalność. Z Platinum Seed współpracuje od samego początku. Ma szeroką wiedzę w zakresie prawa podatkowego, rachunkowości, finansów i chętnie się nią dzieli. Anna ukończyła Podyplomowe Studium Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i doskonaliła wiedzę w zakresie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej z firmą Ernst & Young.

Michał Ciemiński

Założyciel Platinum Seed

Michał Ciemiński jest ekspertem w sektorze TMT z ponad 20-letnim doświadczeniem i szeroką siecią kontaktów. Założyciel funduszu zalążkowego Platinum Seed oraz członek zarządu Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu (EBAN). Michał był również doradcą zarządu dla jednego z największych polskich operatorów telewizji kablowej i dyrektorem inwestycyjnym w Bastion Group. Specjalizuje się w skutecznym przekształcaniu projektów, startupów i korporacji w wysoce efektywne biznesy. Doświadczenie zawodowe zdobył w międzynarodowych korporacjach, w tym Netii, Polkomtelu, Grupie Exatel. Współtwórca projektu „Miasto Plusa” – pierwszego polskiego projektu polegającego na współpracy mediów społecznościowych z operatorem telefonii komórkowej, który został nagrodzony w 2003 r. w konkursie Globe Award jako jeden z pięciu najlepszych projektów na świecie w kategorii Nowe Media. Absolwent Prywatnej Szkoły Biznesu i Administracji – Wydział Administracji i Inwestycji Kapitałowych, kursu dla menedżerów wyższego szczebla Market Driving Strategies – Executive Education w London Business School, Marketing Telecommunication – INSEAD, Fontainebleau oraz Advanced Management Program w IESE Business School przy Uniwersytecie Nawarra. Finalista konkursu Polish National Sales Awards. Jego wartości i postawa skupiają się wokół tworzenia pozytywnego wkładu w podmioty którym pomaga.

Anna Mitros

Dyrektor ds. Nadzoru Inwestycji

Anna Mitros pracuje w Platinum Seed Incubator jako  Dyrektor ds. Nadzoru Inwestycji. Posiada doświadczenie w zarządzaniu funduszem inwestycyjnym, prowadzeniu procesu inwestycyjnego oraz dezinwestycyjnego, nadzorowaniu spółek portfelowych. Umiejętności w zakresie analizy zarządczej, raportowania oraz zarządzania projektami, obejmujące koordynowanie pracy zespołu projektowego w zakresie implementacji zarządzania jakością oraz mapowania procesów zdobywała w międzynarodowym środowisku. Anna ukończyła Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim i podyplomowe studia w zakresie Rachunkowości i Finansów oraz Podatków.

Anna Paszke

Kierownik ds. Rozwoju Projektu

Anna Paszke pracuje w zespole Platinum Seed Incubator od 2015 r. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m. in. w branży badawczej i bankowej. Posiada wysokie kompetencje organizacyjne związane z koordynacją procesów takich jak: zarządzanie projektem, prawidłowy obieg i archiwizacja dokumentów, tworzenie i wdrażanie procedur obsługi klienta oraz standardów jakości. Prowadziła działania z zakresu PR-u i marketingu, w tym badania marketingowe oraz analizy rynku, przygotowując raporty z kluczowymi danymi dla firm przygotowujących się do prac nad nowym produktem lub do wejścia na nowy sektor rynku.