Platinum Seed tworzy zespół doświadczonych ekspertów, praktyków biznesowych z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowanych analityków, których wspólnym celem jest rozwijanie nowych przedsięwzięć i obiecujących pomysłów.

Nasze doświadczenie wynieśliśmy z pracy w największych firmach z sektora TMT, doradztwa finansowego i transakcyjnego, funduszy typu Private Equity/Venture Capital oraz bankowości inwestycyjnej.

Michał Ciemiński

Prezes Zarządu

Michał Ciemiński jest ekspertem w sektorze TMT z ponad 20-letnim doświadczeniem i szeroką siecią kontaktów. Założyciel funduszu zalążkowego Platinum Seed oraz członek zarządu Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu (EBAN). Michał był również doradcą zarządu dla jednego z największych polskich operatorów telewizji kablowej i dyrektorem inwestycyjnym w Bastion Group. Specjalizuje się w skutecznym przekształcaniu projektów, startupów i korporacji w wysoce efektywne biznesy. Doświadczenie zawodowe zdobył w międzynarodowych korporacjach, w tym Netii, Polkomtelu, Grupie Exatel. Współtwórca projektu „Miasto Plusa” – pierwszego polskiego projektu polegającego na współpracy mediów społecznościowych z operatorem telefonii komórkowej, który został nagrodzony w 2003 r. w konkursie Globe Award jako jeden z pięciu najlepszych projektów na świecie w kategorii Nowe Media. Absolwent Prywatnej Szkoły Biznesu i Administracji – Wydział Administracji i Inwestycji Kapitałowych, kursu dla menedżerów wyższego szczebla Market Driving Strategies – Executive Education w London Business School, Marketing Telecommunication – INSEAD, Fontainebleau oraz Advanced Management Program w IESE Business School przy Uniwersytecie Nawarra. Finalista konkursu Polish National Sales Awards. Jego wartości i postawa skupiają się wokół tworzenia pozytywnego wkładu w podmioty którym pomaga.

Anna Szałapska-Kowalik

Konsultant finansowy

Anna Szałapska-Kowalik Anna ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w świecie finansów. Od 2009 roku prowadzi własną firmę doradczą w zakresie księgowości i podatków. Doradzała zarówno funduszom inwestycyjnym jak i mniejszym spółkom, start-upom, dopiero zakładającym działalność. Z Platinum Seed współpracuje od samego początku. Ma szeroką wiedzę w zakresie prawa podatkowego, rachunkowości, finansów i chętnie się nią dzieli. Anna ukończyła Podyplomowe Studium Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i doskonaliła wiedzę w zakresie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej z firmą Ernst & Young.

Barbara Liszewska

Koordynator projektu

Barbara Liszewska posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji wielu projektów w przeróżnych branżach. Ich sukces zależał w dużej mierze od ich zgodności z wytycznymi i wymogami różnych instytucji i urzędów. Sama prowadzi od dziesięciu lat firmę doradczą, w której pomaga przedsiębiorcom w prowadzeniu ich firm od strony formalnej i administracyjnej. W Platinum Seed Incubator ASI Sp. z o.o. zapewnia zgodność realizacji inwestycji z wytycznymi Funduszu.